12 Eylül 2019 Perşembe

Kaktüs tutucak yapımı


 Merhaba değerli blog okuyucularım  . Okuyucum kaldı mı gerçi ona da emin değilim . Blogumu güncellemeyeli tam bir yıl olmuş , ne ayıp değil mi ?!? Yavaş yavaş başlasam ,belki bir yılda biriken projelerin yapımlarını eklerim . İtiraf ediyorum , İnstoş önüne geçti canım blogçuğum . Hızlı ve kolay . Ama inanılmaz yorucu . İnsanlar bencil ve acımasız . Tabii çok güzel şeyler de olmuyor değil . Ben aynı ben , soracak olursanız .Çocuklar hızla büyüyor . Efe 11. sınıfa , Bero da 8. sınıfa başladı . Yakında kaynana bile olurum ben :)) Onun dışında hep örüyorum  ve tabii ki bolca geziyorum .
Gelelim kaktüslü tutacak yapımına .Tutascağı yaparken ipi iki kat kullandım , böylece daha kalın ve sert oldu . İp markası veremeyeceğim ,çünkü sepette kalan ipleri değerlendirdim , yeşilin ne olduğunu çıkaramadım ama saksının ipi ,Alize cotton gold plus .Kaktüs için  önne 10 zincir çekerek başladım .Sonra on zincirin üzerine bir tur  sık iğne yaptım . Her yeni sıraya başlarken bir zincirle çıkıyoruz .Bu görüntüyü elde etmek için hep arka loptan alıyoruz ipi .Bu şekilde yaptığımızda bu görüntüyü elde ediyoruz .Üst kısmın yuvarlanması için tepenin iki yanına hep çift batıyoruz olay bu . Ben toplamda 6 kez döndüm . Son sırayı sık iğne geçtim daha muntazam dursun diye . Saksı için aynı örgü tekniğini kullandım  ,15 zincirle başladım .Sonra her bitişte ve başlangıçta arttırtım ilmekleri ,saksı formunu vermek için .Onun kenarınada bir sıra sık iğne geçtim . Daha sonra dikerek iki parçatı birleştirdim . Sarı iple diken işledim . Minnak bir çiçek kondurup ve bitirdim . Bu arada asma kısmını unuttum . Onu son sırada sık iğneyi örerken yaptım .Tam yana geldiğimde  20 zincir çekerek oluşturdum . Bilmem anlatabildim mi kızlar .
Bugunlük bu kadar... Özlemişim yahu tozlu blog sayfalarını .Affet beni canım blogum ,senle bağım çok derin . Bir zamanlar kendimi bulduğum yersin .Söz hergün yazmayı deneyeceğim.

12 yorum:

 1. Semracım hoşgeldin, ne iyi ettin, nasıl yapıldığını anlatan yazıların çok faydalı ve harika olur bence. Kaktüs tutacağın çok çok güzel kondurulan çiçek de ayrı, çocuklar hızla büyüyorlar maşallah, ama şunu söyleyeyim bence senin gelinin şanslı olacak, bunca yetenekli böyle güzel kalpli.. seni burada daha çok görmek dileğiyle... :)

  YanıtlaSil
 2. çok tatlı olmuş tutacak ara ara uğra okuma listemde görünce yüzümde kocaman bir gülümseme oluyor eskilerden kim kaldı tatlış hatun :)

  YanıtlaSil
 3. Ne iyi ettin de geldin, bak sevindim ben de. Eline sağlık çok cici olmuş. Devam gönderilerini bekliyoruz.

  YanıtlaSil
 4. Ben hala blog okuyanlardanım. Ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 5. Blogların yeri bir başka instada facebook gibi bi zaman sonra tüketilecek ama blog öyle değil.
  farklı bir yeri var bencede..
  Kaktüslü tutamaç çok güzel olmuş emeğine sağlık,
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 6. Okuma listemde adını görmek, yeni yazı yazdığını bilmek nasıl bir mutluluktur bana bi' bilsen.. Çünkü Bloğunla senin bağının çok derin olduğu kadar, benim de öyle, biliyorsun zaten sen🎈
  Burayı bırakma hiç.. Masal kitaplarının sonu olmaz çünkü 🎈

  YanıtlaSil
 7. Ne kadar şirin bir tutacak olmuş :)

  YanıtlaSil
 8. *****THIS IS A PUBLIC SERVICE ANNOUNCEMENT*****

  The Portuguese had a brutal record in the Americas as a colonial power. The most horrendous abuses occurred in the colony of Brazil: natives were enslaved, murdered, tortured and raped in the conquest and early part of the colonial period and later they were disenfranchised and excluded from power. Individual acts of cruelty are too numerous and dreadful to list here. Portuguese Conquistadors in Brazil reached levels of cruelty that are nearly inconceivable to modern sentiments.

  Today, Portugal is the Biggest Racist country that i have ever lived in. I feared for my life there and i consider myself lucky that my family got out alive! I have never lived in such poverty (Sopas dos Pobres everyday) 40% unemployment rate and 60% of the population earn less than $932 USD per month, and that’s considered Middle Class here! Within the European Union it is the worst of the worst place to live in.

  The bottom line is the bulk of the People in the poor country of Portugal exist in a brainless comma that is fed by Ignorance, anti-Spanish hate, and severe Racism of pretty much everybody that isn’t Portuguese! And, Portugal started the Global Slave Trade in 1441 so it is definitely NOT a safe place for Blacks!!

  I found important websites that explain the Severe multi-generational Racism and Hate that exist in Portugal today, and i highly encourage all to read them and spread the word in order to avoid innocent, and desperate people from living or visiting there. Get educated on the Truths about Racist Portugal now.

  1) https://www.theroot.com/a-white-journalist-discovers-the-lie-of-portugal-s-colo-1790854283

  2) https://saynotoracistportugal.neocities.org/

  3) http://www.discoveringbristol.org.uk/slavery/routes/places-involved/europe/portugal/

  4)SOPAS DOS POBRES EVERYDAY IN PORTUGAL BECAUSE OF NON EXISTENT ECONOMY:

  https://www.noticiasaominuto.com/pais/764453/sopa-dos-pobres-foi-criada-ha-anos-mas-ainda-existe-problemas-persistem

  5) http://www.ipsnews.net/2011/10/portugal-crisis-pushes-women-into-prostitution/

  6) https://www.theatlantic.com/business/archive/2013/06/the-mystery-of-why-portugal-is-so-doomed/276371/

  7) https://portugaltruths.neocities.org/

  8) https://portugalwasabadcolonizer.neocities.org/

  9) https://portugalisxenophobic.neocities.org/

  10) https://portugalisaracistcountry.neocities.org/

  I HEREBY ALERT ALL PEOPLE ON EARTH TO NOT BUY FROM PUTUGAL, DO NOT SPEND YOUR HARD, EARNED MONEY GOING THERE AND BOYCOTT ALL PORTUGEE STORES IN YOUR AREA! DON'T BUY THEIR GOODS OR WINES!!!

  THESE XENOPHOBIC RACISTS HAVE TO LEARN AND THE BEST WAY IS TO BLOCK THEM ECONOMICALLY!

  BE CAREFUL FRIENDS!

  +++FEEL FREE TO ADD MY BLOG LINK AND PICTURES TO YOUR BLOG OR WEBSITE FOR FREE! IT IS IMPORTANT TO TELL PEOPLE THE TRUTH ABOUT PUTUGAL!!+++

  Be SAFE friends. Hugs. VIVA Portugal Gypsies! The BEST part and MOST Forgotten part of our Heritage! LUSO? AN invented word because we are all phenotype of Arabs and gypsies in Portugal!!!

  YanıtlaSil
 9. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş. Biz her daim buralardayız.

  YanıtlaSil

 10. Blogunuz oldukça dolu ve profesyonelce sizi takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz sizi de beklerim.Sağlıcakla Kalın.

  https://dizifilmkitaptavsiye.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 11. Merhaba.Oldukça kaliteli bir blogunuz var sizi takibe aldım.Zaman ayırmak isterseniz sizi de yeni açtığım blogumu takip etmeye davet ediyorum.Sağlıcakla Kalın.

  https://hepfragmanizle.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 12. Tutacağını yerim senin:)) Gel arada, uğra buralara:)

  YanıtlaSil

yorumlarınız için teşekkürler !!!