28 Nisan 2011 Perşembe

Minik öğrencilerden örnek yardım desteği(yani benim oğlumun sınıfı)


Canım oğlum ve sınıf arkadaşları örnek olacak bir davranışta bulundular.Haberin detayları alttaki yazıda.Sizi tebrik ediyorum tatlı kurabiyeler .Hep böyle duyarlı olun,hep böyle göğsümüzü kabartın.Sizinle gurur duyuyoruz...
KARA MEHMET İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ, BİRİKTİRDİKLERİ HARÇLIKLARI,BESAŞ’IN EKMEK SEPETİ KAMPANYASINA VEREREK, DUYARLILIK ÖRNEĞİ SERGİLEDİLER.
BURSA –BESAŞ’ın ‘Ekmek Sepeti ile Ekmeğimizi Paylaşalım’ kampanyasına harçlıklarını biriktirerek destek olan Kara Mehmet İlköğretim Okulu öğrencileri, duyarlılıklarıyla büyüklere örnek oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BESAŞ’ın önemli projelerinden biri olan ‘Ekmek Sepeti ile Ekmeğimizi Paylaşalım’ kampanyasına bir destek de çocuklardan geldi. Karamehmet İlköğretim Okulu 2-a sınıfı öğrencileri ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için ekmek sepeti kampanyasına bağışta bulundu. Harçlıklarını birleştiren öğrencilere, sınıf öğretmenleri Fatma Yeşil de destek vererek, paranın eksik kalan kısmını tamamladı. Kampanyaya katılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmenin mutluluğunu yaşayan öğrenciler, duyarlılıkları sebebiyle Büyükşehir Belediyesi ve BESAŞ tarafından ödüllendirildi.
Kampanya hakkında öğrencilere detaylı bilgiler veren Aydoğan, “Kampanya çerçevesinde yoksul vatandaşlara 30 adet kupondan oluşan bir koçan veriliyor ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar her 1 kupon ile BESAŞ bayilerinden 4 ekmek alabiliyorlar. Bu sayede dar gelirli vatandaşlarımız kaliteli ve sağlıklı ekmek yiyerek, istedikleri BESAŞ bayilerinden de ekmek ihtilaçlarını karşılayabiliyorlar” dedi.
Öğrencilere kampanyaya katkılarından dolayı teşekkür eden BESAŞ Genel Müdür Yardımcısı Can Aydoğan, çocukların içtenlikle kendi istekleriyle yaptıkları yardımlardan BESAŞ olarak onur duyduklarını söyledi. Çocukların toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini sergilediklerini de ifade eden Aydoğan, toplumun tüm kesimlerinden aynı duyarlılığı beklediklerini vurguladı. Aydoğan, 2-a sınıf öğretmeni Fatma Yeşil’e örnek davranışlarından dolayı plaket verdi. Yeşil de Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, sosyal projelere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Kara Mehmet İlköğretim Okulu Müdür yardımcıları Ulaş Koçak ve Ali Kuzu’ya da desteklerinden dolayı teşekkür eden Aydoğan, öğrencilere Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin gönderdiği Bursaspor formalarını hediye etti.
Yardımlar gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşacak
Kampanya kapsamında BESAŞ tarafından ‘ekmek sepeti’ adı verilen bir havuz oluşturuldu. Hayırseverler ekmek sepetine yardımda bulundukça sepette ekmek birikiyor ve bu biriken ekmekler Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın belirlediği ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Hayırseverler kampanyaya katılıp kendi istedikleri kişilere yardımda bulunmayı talep ederlerse de, ekmek kuponları bağışı yapan kişilere teslim ediliyor. Kampanyayawww.besasekmek.com.tr internet sitesi üzerinden kredi kartıyla ödeme yaparak katılma imkanı da sağlayan BESAŞ, yapılan ödeme sonucunda fatura ve ekmek kuponlarını vatandaşların belirtmiş oldukları adrese kargo ile gönderiyor. Kampanyaya katılmak isteyen vatandaşlar BESAŞ’ın 444 44 11 numaralı hizmet hattında veya ‘www.besasekmek.com.tr’ adresli internet sitesinden detaylı bilgi alabilirler.

6 yorum:

 1. bal peteklerinin hepsini kutluyorum

  YanıtlaSil
 2. Harika hepsine kocamaaan öpücükler:)))

  YanıtlaSil
 3. koca yürekli küçüklere aferin.simi bol bol yaz artık diyorum

  YanıtlaSil
 4. teşekkür ederiz ablaları....

  YanıtlaSil
 5. süper ne güzel düşünceler kendileri küçük ama düşünceleri kocaman tebrikler

  YanıtlaSil

yorumlarınız için teşekkürler !!!