6 Aralık 2010 Pazartesi

Pavlovun köpeğine döndümRus bilim adamı Pavlovu bilmeyen yoktur(BURDA).Daha doğrusu köpeklerle yaptığı deneyleri herkes anımsıyordur.Köpekçiğe et verilmeden önce zil çalıyor.Her zil çaldığında et yiyeceğini bilen köpek, salya salgılamaya başlıyor.Bunun adı da şartlandırılmış refleks.
Şimdi benim yaşadıklarımla ne alaka demeyen .Ben yaklaşık iki buçuk aydır doktor kontrolü altında kilo veriyorum.Bir çok şeyim kısıtlanmış durumda,yada tamamen kaldırılmış.İster istemez her insan gibi yasak olan herşeye ilgi duyuyorum.Özellikle yasağın adı çikolata olunca akan sular duruyor,çünkü çook seviyorum kendilerini.Tam bir çikolata bağımlısıyım.
Markete her girdiğimde Pavlovun köpeğine dönüşüyorum.Çikolata reyonuna yaklaşmadan önce başlıyorum yalanmaya ve bu her seferinde aynı.Yalnız eskisinden tek fark, ordan transit geçiyorum.
İyiki evde çikolata seven iki minik adam var.En azından kaçamak yapmaya fırsatım oluyor.
Herşeye rağmen pes etmiycam.Çok güzel kilo verdim ve vermeye devam edeceğim,taa ki istediğim kiloya gelene kadar.Varsın yasak olsun.Sağlıklı beslenmeyi artık bırakmıycam,daha sağlıklı bir gelecek için bu şart.

Herkese çikolata tadında bir hafta diliyorum!!!

10 yorum:

 1. AMANVA ZGEÇME NİNEM,YAŞLANDIKÇA ZATEN ALINIYOR KİLO.SAĞLIĞIN İÇİN VERMEYE DEVAM ET.SEN ZATEN GÜZELSİN,GÜZELLİK İÇİN DEĞİL SAĞLIK İÇİN.AH ÇİKOLATA BENİ DE AZDIRIYOR

  YanıtlaSil
 2. çikolata şelalesi olsa dünyada yeminle orda yaşardım bu çikolata aşkı enfesss ama senin durumuna üzüldüm yiyememek beni çıldırtırdı sanırım ben diyet miyet dinlemezdim yerdim :D

  YanıtlaSil
 3. Estağfirullah ne demek köpek falan ama zor tabi Allah kolaylık versin beni görsen amannn böyleleri de varmış der kendine o reyonun önünde kamp kurarsın o başka:)) Bak ben yapıyormuyum bir diş çektiriyorum gidiyor hepsi:)) İşin şakası tabi bunlar bence de devam et çünkü yaşımız ilerliyor ve yaşlandıkça daha zor gidiyor bu meretler zaten 1 lokma alsan senin nefsini köreltir o kadar da sıkma kendini sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. kıyamam ben sana :) sen böylede güzelsin diycem ben sana ama emeklerini yinede boşa çıkartma ;)
  öpüldün canım....

  YanıtlaSil
 5. ay canım benim bende bugün yeniden rejime devam butonuna bastım.. tebrik ediyorum seni.. umarım bende sende gibi irademe sahip çıkabilirim :)

  YanıtlaSil
 6. ah sorma bende de aynı dert, hele fıstıklı olursa asla dayanamıyorum kilo meselesinden de kendimi tutuyorum genellikle...ara sıra kaçamak yapmalı ama değil mi:)

  YanıtlaSil
 7. bravo valla.. ben hiç dayanamazdım heralde. nutella kavanozu olmadan yaşayabilir miyim hiç bilmiyorum...

  YanıtlaSil
 8. bl bol alışveriş yap.1 BEDEN DAR KIYAFET FORMÜLÜNÜ DENE.bende çok zor kilo verip kolay alıyorum ve çoooook iştahlıyım.Ama olmuyor.Kolaylıklar diliyorum.

  YanıtlaSil
 9. darısı benim başımaaaa.. size de muvaffakiyet ve istikrar ile bol kilo vermeler dilerim.. sevgiler.

  YanıtlaSil

yorumlarınız için teşekkürler !!!